Lapitekk lapse õpetajale

09.06.2017
See lapitekk on minu lapitöö ajaloo üks emotsionaalsemaid tegemisi. Minu vanem poeg lõpetas sel aastal neljanda klassi ja järgmine aasta tuleb uus klassijuhataja. Õpetajale Evele otsustasime lapsevanematega kinkida mälestuseks lapiteki. Aga see ei ole tavaline lapitekk. Sellel tekil on sündimise lugu ja iga lapse osalus. Tekil on 20 kaheksakanda, minu keeles lihtsat tähte (Easy Star). Nendest 19 on laste tähed. Iga õpilane tõi mulle oma tähe jaoks oma kanga või valis LapiButiigi varudest omale meeldivaima. Õpetaja tähe valisin ise ja sinna sisse on tikitud ka väike pühendus.
 

Õpetaja tähe valisin ise ja sinna sisse on tikitud ka pühendus. Algul oli üsna hädas kanga valimisega, oli mitu varianti, aga siis leidsin kogemata sellise vahva pliitasitega laste põlle, mis sobis ideaalselt nii värvi kui ka mustri poolest.
 
 
  
Teki allservas on nö kood- laste nimed ja iga nime juures selle lapse kangatükk. See oli hea lahendus saada tekk nö mõõtu, ehk et annaks pikkust ikka 2 meetrit välja. Esialgu mõtlesin teha sellise riba teki tagumisele poolele, aga siis mõtlesin, et teppimisega võin ära rikkuda selle. See koodi riba on minu lemmik osa selle teki juures.
 
 
 
Teki taguseks sai ilus lillleline kangas.
 
Teki tegemist alustasin mai alguses. Hoidsin teisi vanemaid pidevalt kursis teki valmisega. Siin on esimesed kuus tähte. Siis juba teadisn, et sellest tuleb üks üliäge tekk.
 
Järgmine nädal oli koos juba 12 plokki. Ärevus ja põnevus kasvas iga tähega.
 
Nüüd on kõik tähed valmis ja kokku õmmeldud, tühi on veel õpetaja ploki koht.
 
Teki raamiks valisin kollase kanga. Pildil on kaks valikut. See parempoolne tundus parem, see on natuke säravam kollane ja valik osutus väga õigeks.
 
Veel viimased ettevalmistused viimaseks sammuks, ehk teki teppimiseks. Selleks kinnitasin kõik kihid kõverate haaknõeltega. Teppisin nii ploki vahelt õmbluse kõrvalt kui ka tähe seest.
 

Ma väga loodan, et õpetajale jääb sellest tekist soe ja südamlik mälestus IV a klassist. :)

Mul on olnud au nii mõnelegi õpetajale valmistada ja/või kinkida lapitekk. Minu meelest on tekk üks eriti äge ja vahva mõte, kindlasti läheb südamesse ja hinge.
Lapitekk minu esimese poja lasteaia kasvatajale.
Tellimustööna valminud lapitekk õpetajale.
Veel üks tekk õpetajale.
Lisa kommentaar
Nimi
E-post
Lisa postitus