Lapitekk "maa ja päike"!

21.02.2021
 
 
Selle lapiteki puhul alustan ma tagusest. Tellija tekisoov oli mulle pikalt ette teada. Kui minuni jõudis see kangas, siis teadsin kohe, et see läheb taguseks. Suurte tekkide puhul ongi taguse leidmine kõige raskem, küll mitte alati. Kuna eelistan kasutada oma olemasolevaid varusid, siis tihti tuleb ka taguseid klapitada. Aga juhtub ka nii, et see "õige" kangas on kohe olemas.
 
Tellimuse märksõnad: maa, päike, oranz, tumeroheline, pruun. Mitte väga kirju.
Teki kujunduse nö põhi on pärit Ameerika lapitehnika ajakirjast. Nagu ikka, siis natuke kohendasin seda enda järgi.
Esmalt valisin kangariiulist sobivat värvi kangad. Tekki hakkasin tegem ploki haaval, st. et tegemise käigus selgus lõplik valik milline kangas kuhu läheb.
 
Esimeseks plokiks oli lihtne täht. Sellega oli ka kõige lihtsam.
 
Järgmisena selline plokk. Siin oli rohkem mõtlemist, proovimist ja katsetamist rohelise kangaga. Vahepeal käis mul poes ka tuttav lapitaja ja temaga koos jõudsime selle salatirohelise kangani. Kaks pead on ikka kaks pead.
 
Järgmised kaks plokki. Oranziga sai ka kaheldud kahe-kolme kanga vahel.
 
Ladusin valmis õmmeldud plokid põrandale. Siis jäi veel teha kiirkolmnurgaga ruudud ja välja lõigata tavalised ruudud.
 
Valmis pealis oli 224*224 cm. Valmis tekk on 222*222 cm. Kummaline, kuidas vahest läheb teppimisel nii vähe kokku, vahest läheb 5-6 cm.
Ise olen jälle väga rahul ja nautisin seda tööprotsessi, kangaste valimist ja klapitamist kõike muud.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ja siin on lapitekk oma uues kohas! Sobib nagu valatult. Tellija oli väga rahul! :)
Märksõnad: lapitekk voodikate

Üleõla kott Eeva-Lottale

14.02.2021
Minu kõige pisem poja sai kutse lasteaia kaaslase sünnipäevale. Eelmine aasta õmblesin Eeva-Lottale padja. Kuna tüdruk sai juba kuue aastaseks, sai sussikott ja seljakott välistatud. Tegelikult ootasin juba ammu võimalust õmmelda mõnele väikesele preilile käekott vms. 
Eeva-Lottale õmblesin ülaõla käiva koti. Poja käest sain luureinfo, et kotil võiks olla hunt. Kangaga aitas mind taas Mininööbike.
Koti mõõdud on ca 21*23 cm. Rihm on reguleeritav. Õmblesin tagumisele küljele ka tasku. Koti tegemine oli iseenesest hästi lihtne, lukk külge ja küljed kokku. Seest on õmblused overlokitatud.
 
 
 
 
 
 
 
Märksõnad: kott ülaõlakott

Ühe suure lapiteki tegemine

07.02.2021

Seekord alustan postitust teki algusest. Detsembri lõpus helises telefon ja sooviti suurt lapitekki, 250*250 cm. Kuna ma teen pealise 10 cm suurema, siis minu jaoks oli see natuke liiga suur soov. Seega leppisime kokku, et teeb 240*240 cm. Tegelikult olin ma detsembrikuus otsustanud endamisi, et ma suuri tekke praegu tellimusse ei võta, aga no tollel hetkel oli see meelest läinud. Tehnika jm osas palusin võimalikult palju vabadust, et saaksin tööd nautida ja et ei peaks igat kangatükki pildistama ja arvuti vahet jooksma.
Soovitud värvid olid pruun ja beez põhitoonina ning lisaks punane, lilla, helesinine ja tumesinine. Lisaks palusin pilti ka toast, et värve paremini jagada.
Teki kujunduse osas oli tükk mõtlemist. Olin mõned kavandid välja valinud. Otsisin välja ka võimalikud kangad. Mingi hetk tuli see õige mõte ja sain kujunduse paika. Valituks osutus Reis ümber maailma, aga natuke teise versiooniga. Selline vaheraamidega kujundus oli mul ammu programmis tehtud ja salvestatud, mõte teha ruudud Reis ümber maailma tehnikas, sain ajakirjast kangareklaami pildi pealt. 
 
 
Esimese hooga valitud kangastest ei lähe kõik käiku vaid tegutsemise ajal mõne kanga võtan ära, mõne hoopis lisan juurde. Kui kangad sai enam-vähem välja valitud, lõikasin kõigist teatud hulga tükke valmis. Kuna järjekord tekis selgus alles ladumise käigus, ei saanud konkreetset arvu lõigata. Välistatud pole ka see, et teinekord mustri ladumise käigus mõne kanga välja vahetan.
 
Mulle meeldib ikka näidata, kuidas lapitehnikas ei ole kõik väikesed ja pisikesed tükid ükshaaval kokku õmmeldud või kolmnurgad kolmnurkadest jne. On palju nippe, kuidas saab kiiremini ja korraga rohkem. Muidugi jälle olen ka kuulnud, et kui teed kiiresti, siis järelikult lohakalt... Tegelikkuses see nii ei ole. See kiirus ei tähenda seda, et tulejutt on järgi ja õmbelmine käib jooksupealt vaid, et saan teha mitu tükki korraga ja seega ka kiiremini ja lihtsamini teki valmis.
 
 
Teppimise eeltööna kinnitan ma teki kõik kolm kihti spetsiaalsete kõverate haaknõeltega. Need ei kuku teki seest välja, ei torgi, ei nihku paigast. Tepin iga rea vahelt ülevalt alla ja vasakult paremale.
 
 
   
Ja tekk ise. Lõppmõõduks tuli 245*245 cm.
 
 
 
 
 
Märksõnad: lapitekk voodikate