Ühe suure lapiteki tegemine

07.02.2021

Seekord alustan postitust teki algusest. Detsembri lõpus helises telefon ja sooviti suurt lapitekki, 250*250 cm. Kuna ma teen pealise 10 cm suurema, siis minu jaoks oli see natuke liiga suur soov. Seega leppisime kokku, et teeb 240*240 cm. Tegelikult olin ma detsembrikuus otsustanud endamisi, et ma suuri tekke praegu tellimusse ei võta, aga no tollel hetkel oli see meelest läinud. Tehnika jm osas palusin võimalikult palju vabadust, et saaksin tööd nautida ja et ei peaks igat kangatükki pildistama ja arvuti vahet jooksma.
Soovitud värvid olid pruun ja beez põhitoonina ning lisaks punane, lilla, helesinine ja tumesinine. Lisaks palusin pilti ka toast, et värve paremini jagada.
Teki kujunduse osas oli tükk mõtlemist. Olin mõned kavandid välja valinud. Otsisin välja ka võimalikud kangad. Mingi hetk tuli see õige mõte ja sain kujunduse paika. Valituks osutus Reis ümber maailma, aga natuke teise versiooniga. Selline vaheraamidega kujundus oli mul ammu programmis tehtud ja salvestatud, mõte teha ruudud Reis ümber maailma tehnikas, sain ajakirjast kangareklaami pildi pealt. 
 
 
Esimese hooga valitud kangastest ei lähe kõik käiku vaid tegutsemise ajal mõne kanga võtan ära, mõne hoopis lisan juurde. Kui kangad sai enam-vähem välja valitud, lõikasin kõigist teatud hulga tükke valmis. Kuna järjekord tekis selgus alles ladumise käigus, ei saanud konkreetset arvu lõigata. Välistatud pole ka see, et teinekord mustri ladumise käigus mõne kanga välja vahetan.
 
Mulle meeldib ikka näidata, kuidas lapitehnikas ei ole kõik väikesed ja pisikesed tükid ükshaaval kokku õmmeldud või kolmnurgad kolmnurkadest jne. On palju nippe, kuidas saab kiiremini ja korraga rohkem. Muidugi jälle olen ka kuulnud, et kui teed kiiresti, siis järelikult lohakalt... Tegelikkuses see nii ei ole. See kiirus ei tähenda seda, et tulejutt on järgi ja õmbelmine käib jooksupealt vaid, et saan teha mitu tükki korraga ja seega ka kiiremini ja lihtsamini teki valmis.
 
 
Teppimise eeltööna kinnitan ma teki kõik kolm kihti spetsiaalsete kõverate haaknõeltega. Need ei kuku teki seest välja, ei torgi, ei nihku paigast. Tepin iga rea vahelt ülevalt alla ja vasakult paremale.
 
 
   
Ja tekk ise. Lõppmõõduks tuli 245*245 cm.
 
 
 
 
 
Märksõnad: lapitekk voodikate
Lisa kommentaar
Nimi
E-post
Lisa postitus