Projekt Juubel vol.4 ehk Palju õnne, õde!

31.12.2020
Lapitekk õele nr 2. :)
Isa, ema ja õde nr 1 on saanud juubeli puhul kingituseks minu õmmeldud lapiteki. Sel aastal olid juubelid veel kahel õel. Õigeks ajaks ma tekke valmis ei saanud, aga pream hilja kui üldse mitte.
Õe Lenne teki jaoks uurisin tema tütre käest, mis on lemmikvärvid. Must, lilla ja punane. Esialgne plaan oli teha tekk palkmaja tehnikas musta-punase kirju. Aga mul ei õnnestunud muster ja kangad omavahel kokku sobitada. Õhtul sirvisin oma lapitehnika ajakirju ja leidsin selle mustri. Siis oli asi selge. Järgmine päev mängisin natuke kangastega ja tulemus on teie ees. Olen ise niiiii rahul, see on üks ilusamaid lapitekke, mis olen teinud.
Teki mõõdud ca 160*205 cm.
Kolmanda õe tekki näitan uuel aastal.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Märksõnad: lapitekk

Mõned põlled

27.12.2020
Rivistasin üles mõned põlled, mis sai novembris ja detsembris tehtud.
Esimesel pildil olev põll(ed) oli vahva ja omamoodi tellimus. Sellest ülipopulaarsest töömasinatega kangast sai õmmeldud mitmid-mitmeid laste põllesid ja sussikotte. Ja siis sooviti 6 põlle täiskasvanutele. Põlle taskule on masintikitud tellija poolt antud tekst.

Seda põlle olen juba FB-s näidanud. See läks kingituseks meie kohalikule koogimeistrile. Oli au seda tellimust täita. Kangas taaskasutus - kardinad.
 
 
   
Paar roosat põlle. Mõlemist kangast kaks tükki.
 
 
 
 
Ja vahelduseks ka mitte-roosa põll. Lisaks pajalapid.
 
 
 

Lisaks mõned põlled puuviljadega jt teemakohastest kangastest. Ka need ootasid oma aega ja olen rõõmus, et sain neid kasutada tellimustöödes.
 
 
 

Galerii - põlled
Märksõnad: pajalapid põll

Jõuluks lauale

25.12.2020
Jõululaualina ja lauamatid.
Laualina mõõdud on 115*175 cm, pluss servas valge broderiipits. Kõik kangad va üks, kõige tumedam punane, on taaskasutus. Selle aasta okoober on olnud edukas Pärnu taaskasutuspoode külastades. Suurte südametega ja kuuseokstega kangast oli küll mõte teha omale kööki sobivad kardinad, aga see meenus alles siis, kui olin juba käärid sisse löönud kangasse.
Lina on ilma voodrita, õmblused on overlokitatud. Tehnika Reis ümber maailma.
 
 
 
 
 
Sama tellimusega valmisid ka kuus lauamatti, mõõdud 30*40 cm. Need sai kujundatud õmblemise käigus. Alsuatsin kaheksakannaga ja siis jooksvalt mõtlesin, kuidas kõrvalolev ala nö ära täita. Ise olen tulemusega rahul. Lauamattidel on teisel pool ka kangas, vatiini vahel ei ole. Viimasel pildil on matt valepidi läinud.
 
 
Märksõnad: laualina lauamatt

Kommikotid lasteaeda

22.12.2020
Juba neljandat aastat õmblen ma oma poja lasteaeda jõulukommidele nö pakendid.
Sel aastal õmblesin mustrilised sangadega kotid mõõtudega 30*35 cm.
 
 
 
 

Kasvatajate kingikotid.

Esimene aasta - link
Teine aasta - link
Kolmas aasta - link
Märksõnad: kingikott kott

Sinistes toonides lapitekk

19.12.2020
Kaheksakandadega lapitekk, selles projektis viies. 
Galeriis on näha teised neli - link
 
 
 
 
 
 
 
Märksõnad: lapitekk