Lipukesed Mathiasele ja Johannesele

23.07.2015
Mathiase lipukesi sooviti tuppa, kus seinad on palgist, ruloo helesinine ja vaip roheline.
 
 
 
Johannese lipule sai valitud mereteemalised kangad, mille sobivust kinnitas ka laps ise. Teisele lipu on tikitud poisi sünniandmed.
 
 
 
kjnj

Seinataskud Barbidele

23.07.2015
Teinekord soovitakse minu käest vahvaid ja teistsuguseid asju, kui tavapäraselt. See mulle meeldib. :)
Seekord sooviti nukudele seinataskuid, kuna kaubanduses polevat midagi ja kui on, siis on koledad ja igavad.
Üheks plaaniks oli teha taskud läbipaistvast vakstust aga siis tuli hoopis mõte kasutada õhukest kardinat. Kõrval olevast poest saingi uue laste kardina, sellise roosa ja mõningate lilledega. Mingid multifilmi tüdrukud vms olid ka peal. See oli täiesti ideaalne selle töö jaoks. Taguseks leidsin sealt samast poest ühed paksemad kardinad, mis sobisid nii värvi kui mustri poolest. Tasku servad kantisin.

Taskuid on vaibal 14. Ülemisel kahel real on 4 kitsamat taskut, kahel alumisel real 6 laiemat taskut. Esimene pilt on tellija poolt, kus nukud on kenasti juba koju sätitud. :)
 
 
 
 

Tekk beebibodidest Tanelile.

20.07.2015
Selles tekis on kasutatud Tanelile väikseks jäänud bodisid. Teki mõõdud ca 110*150 cm.
Seekord tegin teki vaheribadega. Nii on natuke kergem trikotaazi ohjes hoida. Ja seekord poleks ka soovitud suurust (100*150) muidu täis tulnud.
Vaheribad valisin heledad, et tekil domineeriks ikkagi bodid.
Tekile sooviti ka lapse sünniaastat, tähtkuju, õnnenumbreid ja õnnevärve ja nime. Seda, kuidas ja kuhu, sai ikka päris kaua nuputatud, sest kuna teki täpset kujunudust ei saanud ennem paika panna, kui bodid töödeldud ja välja lõigatud.
Tikkimiseks palusin abi Küllilt, kes sai sellega suurepäraselt hakkama. :)
Aasta on hobune, tähtkuju vähk. Õnnevärvid valge ja oranz on nii õnnenumbrites kui ka nimes.
Ühe beeibodi teki olen ka varem teinud, seda saab näha siit.
 
 
 

Kolm erinevat mängutekki.

16.07.2015
Esimese mänguteki puhul sai proovitud natuke teistsugust kujundust. Tekiga sooviti kaasa patja, lille, raamatut, palli ja päikest. Mänguasjad on tekile kinnitatavad.
Teki mõõdud umbes 120*120 cm.
 
   
 
 
 
Teine mängutekk sai tehtud vastavalt tellija soovidele muinasjututegelaste kangast - Okasroosike, Lumivalgeke jne. Mänguasjadeks lill, raamat ja pall. Mõõdud jällegist sinna 120 cm kanti.
 
 
 See raamat oli "eriväljaanne". Tellija soovis lammast, Eesti lipuvärve, midagi seotud muusikaga, kitse. Kitse mul kahjuks polnud, asendasin eesliga. :)
Siis oli veel sooviks kalad, talvega midagi seoses, tüdruk ja südamed.
 
 
 
 
 
Kolmas mängutekk on pisut väiksem, ca 100*100 cm. Sooviti, et oleks palju pilte. Äärmised pildid panin siiski vaatega sissepoole, et ei peaks teki pealt maha ronima vaid saab ikka teki peal pilte uurida. :)
 
 

Varem valminud mängutekid.

Diivanikate

10.07.2015
Telliti diivanikate. Mõõdud 200*260. Oli ikka suur küll. Minu suurim tekk, mida seni olen teinud, on vast 240 cm küljepikkusega.
Punase triibuline kangas ja üks kollastest on kliendi poolt, taaskasutus. Mina panin siis juurde ülejäänud, soov oli, et on soojad toonid.
Ruute on kokku 12*16 ehk 192.
Teppimine läks ludinal. Teppisin peale igat ruutu. Arvasin/kartsin, et no vähemalt pool päeva läheb ära. Tegelikult läks alla kahe tunni. :)
Mulle tagumine pool jubedalt meeldib. (Vaata viimast pilti.)
Pildistamise jaoks seekord tekki koju ei hakanud tassima. Vedisin LapiButiigi fuajees diivani nurgast välja ja tegin seal klõpsud ära.
 
 
 

Lipukesed Saskia'le ja nukutekid kaksikutele.

09.07.2015
Lipukesed.
Sooviti pisikesele tüdrukule mummu-maasikalisi lipukesi, sekka natuke lillekesi ka. 
Seekord oli jällegi emal huvitav soov... nimelt tikkida ühele lipukesele lapse sünniandmed. Tikkijat minust ei ole, selleks palun abi Külli'lt. :) Tema saab sellega paremini kui suurepäraselt hakkama.
Ja ikka pits ka! :) Tundub, et see oli mul kunagi hea mõte lipukestele pitsi lisada, sest nüüd seda aina soovitakse. :)
 
 
 

Nukutekid kaksikutele.
Sooviti, et oleks nagu sarnased aga mitte päris ühesugused. Tegin siis kaks erinevust- tähekeste haarad on erinevatest kangastest ja triibulise taguse panin ühel tekil triibud ülevalt-alla, teisel vasakult-paremale.
Mõõdud natuke rohkem kui 50*50 cm.
 
 
 
 


Roosa-ruuduline mängutekk

04.07.2015
Mänguteki mõõdud on ca 120*120 cm. Vahel on kiht õhemat ja kiht paksemat  vatiini.
Teki juurde sooviti palli, lille ja raamatut. Mänguasjad saab teki külge kinnitada. Teki peal on selleks paelad ja mänguasjade küljes aasakesed.
 
 
 
 
 
 

Lapitekk Sarah'le.

01.07.2015
Tekil olevad lillekesed on pärit Sarah tekist ja hällipehmendusest. Vastavalt nendele toonidele sai juurde valitud roosad ja rohelised kangad. Soov oli arendada mummu-teemat. :)
Tehnika või muster on Double Irish Chain ehk topelt iiriahel.
Teki mõõdud ca 130*180 cm, mõni sentimeeter sinna-tänna.
Komplektis on ka padjakate. Mõõdud 45*60. Siin sai lihtsalt samadest kangastest ruudud laotud.