Lapitekk õpetajale

02.06.2017
Lapitekk õpetajale kingiks.
Selles tekis kasutatud tähe plokk on ka üks sellistest tehnikatest, mida olen ammu soovinud proovida. Kui mulle tuli tellimus, et soovitakse õpetajale lõpukingituseks lapitekki ja, et klassis on 12 last, teadsin kohe, et see on nüüd see tekk, kus saan teha selliseid tähtesid. Plokid on suured, nii suuri ma polegi ennem õmmlenud, 43*43 cm lausa. Ja kuna plokil on keskel ruut ja õmblused, polnud ka teppimisega probleemi, seega läksid need tähed käiku sellises suuruses.
Tüdrukute tähed tegin punased, poiste tähed rohelised. Iga tähe keskele on masintikitud lapse nimi.
Sain teki kohta positiivse tagasiside ja väga vahva oli see, et õpetajal oli kunagi samast kangast kittel, mis on teki servadeks. :) 
Minu tööde ja nõuka-aegsete kangaste puhul ongi nii tore, et paljudel on midagi tuttavat kangastest.
 
 
 
 
 

Aastaarvuga olid sellised lood, et kas tuleb või ei. Tekk valmis otsusega, et ei tule. Aga kui tekk valmis sai, siis sooviti ikka aastaarvusid ka. Tikkisin need eraldi kangale ja õmblesin nö sildina tepingujoonte peale. Petab ära küll!
 
 
Mõned pildid ka tööprotsessist. Igas tähes on neli erinevat kangast. Ladusin kõik lauale, et sättida kangad paika.

Ploki read on koos ja ootavad niitidest lahti lõikamist ja triikimist. Triigin ühed õmblusvarud ühele poole ja teised teisele poole. See tagab selle, et kokku õmmeldes lähevad nurgad perfektselt kokku.

Siin on pilt pealisest, mille saatsin kooskõlastamiseks tellijale.
Suurte lapitekkide GALERII
Kontakt: airi@lapibutiik.ee
tel 523 4210
Märksõnad: lapitekk õpetajale
Lisa kommentaar
Nimi
E-post
Lisa postitus