Lapivaip EV100

01.01.2018
Suve lõpul ringles Facebookis üleskutse ühineda projektiga Lapivaip EV100, mille raames 100 käsitöölist õmblevad lapivaiba nende tänasest Eestist.
Kuidagi sai minu nimi ka sinna kirja ja siis polnud enam pääsu. :) Teki valmimine küll käis üle kivide ja kändude, õigemini kujunduse ja aja leidmine. Õmblemine ise on see kõige väiksem asi. Mitu korda olin ka loobumas. Viis päeva enne tähtaega ning kõige suurema jõulumöllu sees võtsin lõpuks ühe päeva ja õmblesin teki valmis.
See, et tekk tuleb vikerkaare värvides oli üks ja ainus kindel asi algusest peale. Olen ammu tahtnud teha sellist tekki ja nüüd sai see teoks tänu sellele projektile. Ka teki muster on mul ammu "soovitegemiste" nimekirjas. Natukene muutsin kujundust, sest 100*100 cm sisse ei oleks suurem variant ära mahtunud.
Tekis on 72 mustrilist kangast, lisaks põhjakangas ja 7 ühevärvilist kangast.
Facebookis on ka teemakohane grupp, kus on teised tekid näha: Lapivaip -100
 
 
 
 
 
Mõned pildid ka tööprotsessist.
Kui kolmnurgad kiirtehnikat kasutades valmis said, ladusin mustri põrandale. Kiirtehnikaga saab ühest ruudust korraga kaks kolmnurka.
 
Kui muster laotud, kinnitan iga rea algusesse rea järjekorranumbri ning tõstan read hunnikutesse. Seejärel õmblen read kokku, triigin õmblusvarud ja õmblen read omavahel kokku teki pealiseks.
 
 

Teki kandi õmblesin kokku ühevärvilistest kanga tükkidest, ikka vikerkaare värvid ja ka vastavas järjekorras. See oli minu elu teine kandiga lapitekk. Üldjuhul ma ikka õmblen tekikoti meetodil ja selle juurde jään ma ka edaspidi. 
Märksõnad: ev100 lapitekk
Lisa kommentaar
Nimi
E-post
Lisa postitus