Teksavarude vähendus - aiakiigele katted ja diivanile padjad

30.05.2015
Vahelduseks sai midagi ka oma koju õmmeldud. Aiakiik ootas juba eelmisest aastast uusi katteid. Kuna teksavarud ajavad üle nii kodus kui Butiigis, alustasin kodus varude vähendamist. Lõikasin sääred ära, võrdseks pikkuseks ja nii laiaks kui sai. Tasku lõikasin ära, kihvtimad iluvidinad jm ka ning ülejäänu viska(si)n minema. Lõputult kõike koguda ja alles hoida ei jaksa, seda enam, et teksapükse on alati saada.

Kiigekatetest... erilist lapitehnikat aretama ei hakanud. Õmblesin lihtsalt ribad kokku. Seljatoele lisasin taskud, et teinekord kiigel pikutades, on hea sinna telefon vms panna. Lisaks on mul selline kiiks, et kui on tehtud teksapükstest, siis peab olema kuskil ka teksatasku. :)

Istumisosa ette ja seljataguse üles tegin sellised taskud, mis peaksid katet paremini paigal hoidma aga need lopendavad. Pean keskele paelad panema veel.
Katete vahel on kiht 200g/m2 vatiini ja kiht 120g/m2 vatiini. Mõnus pehme. :)
 
 
 
 

Aastatega on ära kulunud padjad diivanil, mis on pidevalt kasutuses. Õmblesin teksadest uued katted. Kõige tähtsam on padi Marko. See on abikaasale nimepäeva puhul, mis oli küll juba aprillis. Mees oli nii õnnelik ja rõõmus. Padjad on mõõtudes 40*40 cm ja 50*50 cm. Umbes samapalju oleks vaja veel teha, siis on kõikidel patjadel uued katted.
 
 
Märksõnad: taaskasutus teksa
Lisa kommentaar
Nimi
E-post
Lisa postitus