Lapitekk õpetajale

23.05.2020
Minu keskmine poeg lõpetab sel aastal neljanda klassi. Kinkisime õpetajale lapiteki.
Selle teki loomine läks väga sujuvalt. Kogemata leidsin üsna varakult kõrvalt poest sobivad kangad nii pealisesse kui taguseks. Mõned kangad leidsin oma riiulist ka selle tundega, et need on just need õiged. Kujundusega oli alguses natuke tegemist, sest tahtsin ühte kavandit proovida, aga ei õnnestunud seda kokku panna ja siis vaatasin, et see suure kaheksakannaga kujundus sobib täpselt leitud kangastega kokku. Aprilli alguses oli vaiksem periood ja hea võimalus tekk valmis teha.
Mõõdud natuke üle kahe meetri. Teki tagumisele poolele õmblesin käsitsi masintikitud laste nimedega sildi.
Vanema poja õpetaja sai 3 aastat tagasi sellise kaheksakandadega teki. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mõned pildid ka tööprotsessist. Ühtegi ruutu-plokki ei tee ma võimalusel ükshaaval. Ikka korraga mitu. Suuresti tänu sellele valmib ka tekk kiiremini. Olen kohanud arvamust, et mis kiiresti, see lohakalt. Tegelikult see nii ei ole. Kui on head töötingimused, ruum ja töövahendid ning nipid ning kogemus, siis tänu sellele saabki kiiresti (see ei tähenda kiirustades).
Seda tekki hakkasin laduma keskelt. Valisin enam-vähem kangad ära, mis millisele tähele läheb, nurga tähtede kangas selgus alles siis, kui järg sinnamaani jõudis. Mängu käigus teinekord asjad muutuvad. Ise olen väga rahul tekiga ja see on minu jaoks üks ilusamaid, mida teinud olen.
 
 
 
 
 
Märksõnad: lapitekk õpetajale
Lisa kommentaar
Nimi
E-post
Lisa postitus