Kirju kaheksakandadega lapitekk

03.01.2020
Mulle väga meeldivad tellimustööd, mis on tellija enda kangastest, eriti kui neil kangastel on tähendus.
Selle teki jaoks on kangaid kogutud pikemat aega ja nüüd paluti mul need tekiks vormistada. Materjali oli kaks kilekoti täit, oli taaskasutust ja oli ka meetriga kangaid. Selliste tekkide puhul on muidugi raske materjali kulu arvestus, sest ei tea ju täpselt mida kui palju on ja jagub ja siis on raskem kujundust valida. Tavaliselt sel juhul teengi kirju-mirju teki, kus läheb kasutusse igast kangast natuke.. 
Olen kogu aeg tahtnud teha kaheksakandi nii, et need ei oleks tekil korrapäraselt. Olen netist otsinud ideid ja ise palju mõelnud nii ja naa pidi. Nüüd selle  teki kujundamisega suutsin lõpuks kaheksakannad tekile sättida nihkesse. See aga tähendab, et mingit mass-tegemist ja plokkide korraga valmimist ei ole. Kõik tähed pidi valmis õmblema ribade kaupa ja siis põrandale laduma.
 
 
Vahekangaks planeerisin ühe heledama oranzika kanga. Ma ei teadnud, kas sellest jagub enne, kui sai kõik välja lõigatud. St enne ma lõikasin vajaliku suurusega tükid välja ja peale maha ladumist selgus, kas jagub. Mõned ribad pidin omavahel õmblema suuremaks tükiks, et saaks vajaliku suurusega ruudud. Ja tükke tuli välja täpselt vajalik kogus!!!
 
Valmis teki mõõdud on natuke rohkem kui 200*200 cm. Olen ise väga rahul, selline tekk on täpselt "minu". Ka tellija ja saaja jäid tekiga rahule. Ilus, hele, kirju, rõõmus.
 
 
 
 
 
See helesinine kangas on teki saajale erilise tähtsusega, selles on tekis kolm tähte.
 
Taguseks on seekord flanell. Kartsin, et nii suurel tekil on seda paha õmmelda ja hiljem teppida, et hakkab mängima vms, aga tegelikult oli väga hea õmmelda. Ei libisenud ega midagi.
Märksõnad: lapitekk lihtnetäht
Lisa kommentaar
Nimi
E-post
Lisa postitus