Ilmajaam - õppeseinavaip lasteaeda

01.08.2015
Õemees: "Mis asi see on? Ilm.ee?"
Jah, täpselt see see ongi! :)
(NB! Pildid on klikatavad!) 
 

Minu käest sooviti, et ma teeksin lasteaeda sellise seinavaiba, kus on nädalapäevad, pilv, vihmapilv, päike ning aastaajad. :)
Soov tuli juba mais aga aega teostada oli augustini. Selle vaiba kujundus keerles mul kaua peas... Mõned asjad mõtlesin alles eile välja.
Mõõdud tulid ca 60*108. Kodus mul ju mõõdulinti ei ole. :) Vahel on õhme vatiin ja taguseks beez ruuduline kangas.

Pilved ja päike on tehtud vildist. Vihmapiiskadeks on helesinised nööbid, mis ripuvad valge niidi otsas. Et niit õmbluse vahelt välja ei tuleks, panin seest veel teibiga ka kinni. Ehk peab! Päevade ette käivad pilved/päike krõpsuga. Tegelikult oli plaan teha neile aasad ja vaibale nööbid aga need nööbid oleks jäänud natuke suvalistele kohtadele päevade taha. Seega jäid krõpsud ikka.
 

Alloleval pildil näiteks on siis märgitud, et reede on vihmane. :)

Aastaaegade kujutamiseks leidsin iga aastaaja jaoks neli pilti.
Suvega ei olnud üldse probleemi- päike, rand, karikakar, maasikas.
Talvega oli ka natuke lihtsam- lumememm, pingviini, jõulud, uisutamine.
Sügis ka lehenes lõpuks- seen, langevad lehed, pliiatsid (algab kool), õunad.
Kevadega oli kõige rohkem tegu aga lõpuks lahenes seegi- liblikas, sinilill, lõunamaalt saabuv linnuke ja talveunest ärkav karu. :)
Tunnuste väljamõtlemisega ei olnud muret aga just kanga leidmisega. Talveunest ärkav tuli täitsa kogemata ja viimasel hetkel.
Kangale kinnitasin neljase ruudu sik-sakiga, iga aastaaja erivärvi niidiga. Talv värviks valge, sügis oranz, suvi kollane ja kevad roheline.
Ahjaaa, aastaajad ei ole pandud vasakult paremale vaid ülevalt vasakule ja siis alla ja siis paremale. No nagu ringiratast. :)

Nädalapäevad on aplitseeritud. Laupäev ja pühapäev on hallid, et need jääksid tahaplaanile, sest nädalavahetusel ju lasteaeda tulema/minema ei pea.
 

Siin lingil on teised lasteaedadesse õmmeldud asjad.

 
Märksõnad: lasteaeda
Lisa kommentaar
Nimi
E-post
Lisa postitus