Kangaribadest kott trenni/randa

26.02.2023
Tellimustööna valmis kangaribadest kott trenniriietele ja rannaasjadele.
Mõõdud 35*47 cm. Põhi 12 cm.
Sees on vooder ja vahel ka vaheriie. Sees on aka ribadest valmistatud lukuga tasku.
Tellija jäi rahule.
Sain koti, väga ilus! Suurus ja kõik muu sobib väga hästi!
Tellijale meeldis veel see ka, et kotti saab kanda kahte pidi, kuna seest on nö puhas.
 
 
 

 
Kott
 
Märksõnad: kott

Südamepadi

19.02.2023
 
Ükspäev "viskas" mulle Facebooki seinale ühe imearmsa lapitehnikas südamega padja. Minul tekkis kohe ära tundmine, et sellise ma soovin õmmelda ühele suure südamega inimesele, kes annab endast niipalju välja, et teistel oleks hea.
Südame jaoks õmblesin kokku mitu erinevat kangariba. Padja pealiskangale lõikasin sisse südamekuju, pöörasin servad sissepoole puhtaks. Paigutasin ribapinna südame alla ja teppisin servast kinni. Ma pole varem sellist tehnikat kasutanud. Natuke pusimist oli südame servadega, aga ise olen tulemusega väga rahul.
Mõõdud 40*40 cm. Kate on eemaldatav. Servas puuvillane pits.
 
 
 
 
 
 
Märksõnad: padi sõbrapäev

Lapitekk teksapükstest

18.02.2023
Kliendi poolt saadetud seitsmest teksapüsipaarist lapitekk, minu poolt lisatud roosades ja beezides toonides kangad.
Teki mõõdud 168*218 cm. 
Beezid ja roosad kangad valisin õrnad, lillelised ja romantilised, mis sobivad hästi kokku tugeva ja jõulise teksaga.
Mulle väga meeldivad diagonaalsed ja mitte-keskelt algav muster (inglse keeles off-center, teagi, kuidas eesti keeles oleks hea seda nimetada).
Teksade vahele tegin ühe ruudu rea juurde, et oleks rohkem nö õhku vahel. Tavapäraselt olen sellist mustrit teinud nii nagu siin tekil, ehk et diagonaalid on kõrvuti. Näide 
Lapiteki taguseks on taaskasutus, ehk üks kardin ja jupike teist ka.
"Tekk on väga kaunis, kvaliteetne ja lausa luksuslik, kuna Teie poolt lisaks valitud roosad-beežid mustrid loovad erakordse koosluse.
Unikaalne ja väga maitsekas tulemus- suur tänu suure töö eest!"
 
Lapitekk
 
 
 
 
 
 
Lapiteki tagus, taaskasutus.
Märksõnad: lapitekk

Mängutekk Kaelkirjak

15.02.2023
Mängutekk Liam Luukasele
 
Kui ma aasta alguses sama mustriga beebitekikest õmblesin, siis mõtlesin, et nii vahva tuli välja, et peaks ühe sellise mänguteki ka tegema. Ei läinud kaua mööda, kui postkastis oli mänguteki tellimus ja näidiseks kaasa pandud kaks tekki - üks nendest siis see sama.
Selle mänguteki märksõna on "kaelkirjak". :) Sooviti, et kui saaks kas või ühe lapikese või aplikatsiooni, aga mina ikka soovin täita võimalusel soovi maksimaaslelt. Seega otsisin välja kõik kaelkirjakud, mis kangariiulist leidsin.
"Jessver..sussver kui ilus ja armas... Aitäh!"
 
 
 
Kaelkirjakud mängutekil.
 
Väike küll, aga ikkagi kaelkirjak!
 
Nimi on aplitseeritud.
 
Mänguteki tagus on taaskasutus.
Märksõnad: mängutekk

Ribadest lapitekid ja tööprotsess

12.02.2023
Tellimustööna valmisid kaks lapitekki, laiused 122 ja 153 cm ning pikkused 220 cm. Tekkide tegemisel kasutasin ribasid, mis olid valmis lõigatud 7 cm laiuseks. Peale õmblemist jääb riba laiuseks 5 cm.
 
   

Ribatekkide taguseks on taaskasutus. Pildil kaks alumist tekki.
 
 
Esimesel tekipäeval nägi minu töölaud välja selline. :) Sorteerisin ribade kasti. Lõikasin ribad 33 cm pikkusteks, vajadusel ühendasin ühesuguste kangaste pisemad tükid. Kokku oli vaja saada 7 paani, igas paanis 38 riba ehk siis 266 riba.
 
 
Järgmine hommik jätkasin ja jagasin ribad seitsmeks ja omakorda veel ka värvid enam-vähem võrdselt igasse virna. Siis läheb õmblemine kiiremini ja päris ühesugused kangad ei satu kõrvuti või nt kõik rohelised ühte otsa.
 
 
 
 
 
Kuna ka teki servad on ribadest, tuli veel üks kasti sorteerimise ring. Seekord oli vaja 12 cm pikkusi ribasid. Umbes 288 tk.
 
 
   
Pealise ja serva vahele õmblesin ühevärvilistest kangastest ribad. Kõige selle kahe teki peale isegi õige pisut jäi jäägikast tühjemaks ka.
 
Märksõnad: lapitekk

Eelmise kevade ajaviite lapitekk

06.02.2023
                                                 
Lapitekk
 
Eelmine kevad sai natuke aega parajaks tehtud ja jäägikasti sisu vähendatud. Õmblesin ribadest ruuduplokid, üks ring heledatest kangastest, teine ring tumedatest kangastest. Seejärel lõikasin ploki neljaks ja tõstsin plokid ümber. Mulle praegu üldse ei tule selle tehnika nimi meelde.
Lapitekipealis sai valmis ja jäi ootele. Kuni ühel päeval leidus soovija. Klient tuli poest vaipa ostma, aga lahkus lapitekiga. :)
 
Lapitekk
 
lapitekk
 
 
 
 
 
Märksõnad: lapitekk

Sünnipäeva loosi öökullipadjad

05.02.2023
öökullipadjad
 
12. jaanuar sai 10-aastat sellest, kui Märjamaal avasin lapitehnika ja õmblustoa, kus õmblen ja täidan tellimusi ning on ka väike käsitööpoeke.
Selle puhul on Facebookis käimas loosimäng ja need kolm öökullipatja on auhindadeks. Neljas sai tehtud, kuna ühe võiduöökulli tegin mitteplaneeritud tausta peale.
 
 
 
 
 
 
öökullipadi
 
öökullipadi
 
Öökullipadi
Märksõnad: öökullipadjad