Lipukett Rahel, Konrad ja Loore

14.07.2017
Lipukett Rahelile on õmmeldud lillelistest kangastest.
Lipukett on nii vahva mõte lapse toa kaunistamiseks või sünnipäeva kaunistuseks või kingituseks. Mul on nii kahju, et aastaid tagasi sellist mõtet ei tulnd, et oma lastele ka teha lipuketid. Aga tellimustöid õmmeldes mõtlen, et olenemata sellest et poisid on juba 11, täna 8 ja peaaegu 4, teen ma neile ükskord ikkagi ka lipuketid. :)
Lipukettide GALERII
 
lipukett
lipukett
 
lipukett
 
lipukett
 
lipukett
Märksõnad: lipukett

Tikandiga poekott emale

10.07.2017
Õmblesin emale liansest kangast poekoti sünnipäevaks ja masintikkisin sinna peale kibuvitsa tikandi.
Materjal on 50% lina ja 50% puuvill. Koti laius on ca 35 cm pluss küljed ja kõrgus 40 cm pluss põhi. Põhi on 10 cm.
Tikandis on natuke rohkem kui 20 000 pistet ja minu masin tikkis oma seadete juures seda 63 minutit.
 
 
 
 
Märksõnad: kott

Taskutega topsid vol 5

04.07.2017
Plekist konservipurkidele õmblesin ümber katted, millel on taskud. Nendesse topisedesse on hea asju paigutada. Topside kõrgus 18 cm, läbimõõt 15 cm. Taskute laiused on altääres 5 ja 7 cm. Ülemisest servast 9 ja 11 cm.
Taskutega topsid
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Märksõnad: taskutegatopsid

Grillimise põll naabrimehele

03.07.2017
Grillimise põll.
Üks õhtu istusime naabrimehe juuures ja grillisime. Küll taoli hädas, et asjad kadunud ja pole kuskile panna jne jne. Kuna tal oli sünnipäev tulemas, tekkis mul mõte õmmelda talle üks korralik grillimise põll. :) Esialgu surfasun guuglis ja otsisin ägedaid ideid ja vahvaid lahendusi, aga ei leidnuki midagi sellis, mis oleks tekitanud vau-efekti. Seega Mehise põll on 100 % minu enda looming. Lihtsalt võtsin teksapükste kastid välja ja hakkasin jooksvalt mõtlema ja klapitama mida ja kuidas teha. Naabrimehe naise käest palusin ka mõnda Mehise riideeset, mida saaks detailidena ära kasutada. Komplekti tegin ka pajakinda ja ostsin väikese käterätiku juurde. Üks tuttav küsis, et kas naabrimees on  seda mässamist väärt. Vastasin, et loomulikult! smileycheeky
 

Põllele sai loomulikult tikitud ka naabrimehe nimi. Tasku on pärit tema t-särgilt ja ka nime alune kangas.
 

Põlle kaelapaela kinnituse lahendasin seekord D-aasadega. Päris mõnus variant ja kasutan teinekordki.
 

Hakkasin ühtedest teksapükste säärest taskut välja lõikama, siis aga vaatasin, et nii vahva narmastunud äär. Ja nii jäigi pükste alläär tasku servaks. Tasku peale  õmblesin veel ühe tasku ja küljepeale traksipükste traksi, kuhu saab ka midagi riputada.
 

Teise külje peale õmblesin kaks trippi. Sinna sai hiljem lisatud ka karabiinid. Suure tasku peal on ka väike tasku pisikesteks salaasjadeks.  
 

Kuna Mehis on suur õlle sõber, siis õmblesin põlle nurka ka õlleklaasi. Hea, kui on kohe käepärast. :)
 

 
Märksõnad: põll